Kdy je ta správná chvíle pro opravdu betonové podlahy?

Beton se dlouhá léta používal pouze v průmyslových budovách. Tato doba je ale dávno pryč a proto ho můžeme jako podlahový materiál najít v domech, garážích i na zahradách. Hrozí ale dvě nebezpečí – zaprvé nekvalitní materiál z nejrůznějších směsí, zadruhé nekvalitní provedení samotného bloku. Pokud nastanou obě, vypadá konečná podoba betonové podlahy dobře opravdu jenom chvilku.

Pak se přihlásí první prasklinky, deformace, vydrolování i odpadávání celých kusů bloku. Narušením struktury se pak celý blok rozpadne na několik volnějších kusů. Samotná oprava betonové podlahy nemusí být náročná. Je ovšem otázkou, kdy se pustit do opravy a kdy celý základ udělat znova. Protože záplatování dalšími přílepy neřeší nutně jádro problému.

Kvalita základu

Problém samotného materiálu může snadno spočívat v míchání různých příměsí, což snižuje životnost i kvalitu výsledku. Beton je sice považován za téměř nesmrtelný, nějakou údržbu přece jen vyžaduje a hlavně potřebuje kvalitní provedení na počátku. V případě výše zmíněného rozpadu se nemá cenu o opravu vůbec snažit – je i cenově výhodnější začít zcela nanovo. Někdy se dají z původního betonu použít aspoň slušnější kusy vcelku.

oprava podlahy Praha

Podle míry

Rozsah opravy betonové podlahy je odvislý od kvality použitého materiálu a samozřejmě úrovně poškození. Obojí zjistí při první návštěvě na místě náš kvalifikovaný pracovník, přičemž navrhne zároveň další postup.  Každá oprava nebo úprava vyžaduje odlišný přístup a soubor nástrojů. Při opravě jde obvykle o reparační hmoty, protože velmi dobře přilnou k již hotovému materiálu. Případně je možné použít lehčí beton. Pro každou opravu betonové podlahy je ale zásadní její čistota. Používáme k tomu průmyslové vysavače, které z povrchu dostanou opravdu všechno.

A oprava v praxi?

Při přítomnosti dilatačních spár či zabudovaného vytápění je použít již zmíněný lehčí beton kvůli lepší vodivosti tepla a menší zátěži na podklad.

Existují případy výskytu betonového prachu na povrchu betonu, aniž by on sám byl poškozen nebo se drolil. Obvykle to způsobuje kombinace přetížení materiálu a negativních přírodních vlivů. V takových situacích přistupujeme k penetraci povrchu. Pokud je potřeba vytvoření nové povrchové vrstvy, je to už snadný úkon.

Lesklý nebo matný

Po každé opravě betonové podlahy přichází ještě broušení betonu. Správná oprava si vyžaduje čas, pokud má být skutečně profesionální. Beton pak ale funguje dlouhá léta bez dalších zásahů. Vnější leštění a broušení obnovuje lesk a zlikviduje i zažranou špínu. Broušení samotné vytváří matný povrch, takže pokud chcete lesklý beton, je třeba na to naše pracovník upozornit. Proces je díky napojení brusek na vysavače téměř bezprašný.

Zavolejte, napište

Kontaktujte nás na telefonu +420 732 653 601 nebo mailu info@udrzbapodlahpraha.cz.